Materac dla alergika - Ranking i opinie

Według statystyk prawie jedną trzecią życia spędzamy w łóżku i to właśnie niestety tam jesteśmy narażeni na ataki roztoczy, bakterii i grzybów, czyli najsilniejszych alergenów, powodujących ataki kataru siennego, kaszlu czy odczyny skórne, a nawet duszności zarówno u uczulonych dzieci, jak i dorosłych. Kiedy w rodzinie jest jakiś alergik, a jak się okazuje, ich liczba systematycznie rośnie, doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważny jest zakup odpowiedniego materaca antyalergicznego. To właśnie materac jest idealnym siedliskiem rozwoju alergenów, ze względu na swoje ciepłe i wilgotne środowisko. W jaki sposób wybrać najlepszy materac dla alergika na lata?

Materac dla alergika – czym się kierować wybierając najodpowiedniejszy wkład?

To, co znajduje się w środku materaca, czyli jego wnętrze w ogromnym stopniu decyduje o tym, czy materac jest odpowiedni dla alergika. Dlatego też należy zawsze wybierać tworzywa zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza, ponieważ właśnie to powstrzymuje rozwój bakterii pleśni i grzybów, które silnie uczulają. Jednym z materiałów z jakich są tworzone najlepsze materace antyalergiczne jest pianka wysokoelastyczna. Do jej właściwości można zaliczyć doskonałą przepuszczalność wilgoci oraz powietrza, dzięki czemu we wnętrzu materaca nie tworzy się środowisko wilgotne, które byłoby idealne do rozwoju mikroorganizmów. Co ciekawe, innym materiałem który może doskonale nadawać się na materac dla alergika jest lateks. Jeżeli tylko domownik nie jest uczulony na to konkretnie tworzywo, to jest to naprawdę dobry wybór ze względu na to, że lateks nie wchłania kurzu.

Osobom szukającym dobrego materaca antyalergicznego z pewnością można więc polecić wysokiej jakości materace wykonane z mleczka kauczukowego, które odznaczają się doskonałymi właściwościami wchłaniającymi wodę, jak również wentylacyjnymi. Nie ma więc obaw o tworzenie się wilgotnego środowiska, sprzyjającego rozwojowi alergenów.

Na pewno warto odrzucić od razu takie naturalne materiały jak wełna, trawa morska czy też końskie włosie. Wymienione tworzywa są silnie alergizujące ponieważ przyciągają kurz i ze względu na swoją strukturę zostaje on wchłonięty do wnętrza materaca. Najtańsze materace gąbkowe również nie są najlepszym wyborem ze względu na to, że chłoną wilgoć i zatrzymują ją w środku, a przez to wewnątrz może szybko stworzyć się pleśń. Ogromne znaczenie ma też samo użytkowanie materaca. Nie wolno go kłaść bezpośrednio na podłodze, ponieważ bardzo sprzyja to tworzeniu się wilgoci poprzez uniemożliwienie cyrkulacji powietrza. Także alergia może się nasilać poprzez bliski kontakt z podłogą przyciągający kurz podczas snu. Materac zawsze umieszcza się w razie łóżka na żebrowanym spodzie. Dzięki temu powietrze może swobodnie pod nim krążyć, co przyspiesza wysychanie tworzywa.

Materac dla alergika – jaki pokrowiec będzie najlepszy?

Kupując materac dla alergika trzeba z pewnością wybrać pokrowiec, który będzie się dało swobodnie zdjąć i uprać w temperaturze co najmniej 60 stopni Celsjusza, ponieważ tylko to zabije nagromadzone na nim drobnoustroje. Pokrowiec należy prać przynajmniej dwa razy w roku, zaś przy silnych alergiach znacznie częściej. Pomiędzy poszczególnymi praniami warto również zdecydować się na dezynfekcję, na przykład posypując cały pokrowiec obficie sodą oczyszczoną i zostawiając na godzinę, następnie zaś dokładnie odkurzając. Przed zakupem warto zapytać sprzedawcę o pokrowiec ze specjalną powłoką, która chroni przed rozwojem grzybów i pleśni oraz bakterii. Ze względu na to, że pokrowiec z materaca dla alergika będzie podlegał wielokrotnym praniu, trzeba się upewnić że ma on odpowiednią jakość, dzięki której nawet po wielu latach użytkowania zachowa swoje właściwości oraz estetyczny wygląd.

Podsumowanie

Od wyboru dobrego materaca antyalergicznego zależy w dużym stopniu zdrowie naszych domowników, szczególnie narażonych na atak alergenów właśnie w nocy, dlatego naprawdę warto zainwestować w dobrą i sprawdzoną oraz zaufaną firmę, produkującą profesjonalne materace. Warto zwrócić uwagę czy posiadają one niezbędne certyfikaty oraz atesty jakości, potwierdzające ich bezpieczeństwo dla osób szczególnie wrażliwych. Oczywiście oprócz kupna samego materaca, wiele zależy od tego w jaki sposób go użytkujemy, dbamy o jego higienę oraz jak często wietrzymy sypialnię.

Error:Unrecognized content encoding type. libcurl understands deflate, gzip content encodings.

Materac dla alergika - Ranking i opinie - Ranking 2024

Poniższa lista zawiera najlepsze produkty w kategorii Materac dla alergika - Ranking i opinie. Ranking jest aktualizowany codziennie przy wykorzystaniu danych z różnych sklepów internetowych. Przede wszystkim na podstawie ocen oraz popularności danego produktu. Oto TOP 5.

RankingMaterac dla alergika - Ranking i opinieProducentCena

Materac dla alergika - Ranking i opinie - Opinie i komentarze

 1. Maria3

  Ja miałam problemy właśnie ze spaniem bo mój materac był prawdopodobnie pełny roztoczy. Ale przeczytałam, że najlepiej się zaopatrzeć w lateksowy materac i jest mi teraz znacznie lepiej spać, bo lateks tworzy nieprzychylne środowisko grzybom i pleśniom.

 2. Alicja

  My oprócz materaca dla alergika mamy jeszcze ochraniacz, bo wydaje mi się, że przydaje się dodatkowe zabezpieczenie. Teraz można łatwo wybrać, bo wybór w sklepach jest ogromny. Kiedyś było z tym naprawdę trudno, ale teraz, żaden problem. Nawet nie trzeba wydawać dużych pieniędzy.

 3. Ulka

  Materac dla alergika to zdecydowanie Janpol. Mam już drugi materac z tej firmy i sprawdza się u mnie świetnie. Od czasu kiedy wymieniłam niewłaściwy materac na ten, mam mniej problemu ze skórą i zatokami. Pewnie są też inne dobre i teraz takiego szukam, bo chciałabym zmiany. Nie można mieć ciągle tego samego, ale przyznaję że znalezienie materaca dla alergika jest trudne.

 4. Marek

  Okazało się, że mam dużą alergię na roztocza, ale to rozumiem, że po prostu używając materaca, pierze się co jakiś czas jego pokrowiec? To wystarcza? Ewentualnie można na mróz podobno wystawić, tylko ja nie mam takiego balkonu a nie będę zjeżdżał windą z materacem 😀

 5. Marlena

  Na taki pokrowiec nie należy oszczędzać pieniędzy. Lepiej zapłacić trochę więcej, mieć wyższą jakość a co za tym idzie, spać spokojnie bez problemów z alergią. Pokrowce są dostępne na rynku i jest w czym wybierać. My ostatnio kupiliśmy taki za około 150 zł, ale jakość jest doskonała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *